Новости

Великоднє послання єпископа Сумського і Охтирського Євлогія

Воскресни, Боже, суди землі, яко Ти царствуєши во віки!            

(Алилуіарій Великої Суботи)
 

 

Дорогі й улюблені у Господі шановні отці духовні,

чесні іноки та інокині, боголюбиві миряни!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

«Сей день, його же сотвори Господь, возрадуємось і возвеселімось в онь,» — закликає нас із року в рік Церкви Христова. І як нам не відгукнутися своїм серцем, що радіє, на цей очікуваний заклик? Небеса торжествують, адже Воскресіння Христове принесло остаточну перемогу добра над злом. Воістину нині відчиняються перед нами ворота Царства Божого, і ми можемо відчути невимовну благодать, яку дарує Господь тим, хто любить Його.

Радісне великоднє вітання свідчить про те, що Істина Світлого Христового Воскресіння сяє божественним світлом перед усім людством. В цей благодатний день з Божою допомогою примножується наша віра, зміцнюється надія, а в серцях розгорається любов.

Джерелом надзвичайної радості, яку ми відчуваємо нині, є незбагненне людським розумом Воскресіння Христове – це найбільше чудо в історії світу, що розсіяло морок людської приреченості. Зненацьке і велике натхнення у сповіданні віри у Христа Воскреслого зародилось у заляканих і пригнічених розіп’яттям Спасителя Його учнях-апостолах. Вони, а за ними слідом – і безліч мучеників, пішли на страждання і смерть заради Христа Померлого і Воскреслого, адже в очах апостолів та їх послідовників було видно світло перемоги Добра і Життя над злом і смертю.

Своїм воскресінням Господь відкрив шлях до особистого спасіння кожного з нас. Але кожній людині ще потрібно особисто пройти власний життєвий шлях, щоб досягти Христа, Який є «путь і істина і життя» (Ін. 14,6), воскресіння і вічного життя.

Нехай великодня радість про Воскреслого Христа зміцнить нас у несенні власного життєвого хреста, який складається із хвороб і немощей наших і наших близьких, із труднощів, з якими ми стикаємось на нашому життєвому шляху, всіляких негараздів і проблем, якими нас відвідує Бог, що «глибиною мудрості та чоловіколюбно все строяй і корисне всім подаваяй». Нехай світло Воскресіння Христового спрямовує наші шляхи земні у напрямку Царства Божого, щоб «любов, радість, мир, довготерпіння, благість, милосердя, віра, лагідність і стриманість» (Гал. 5,22-23) поширились поміж нами, щоб ми стали «сіллю землі» та «світлом миру».

Дорогі! Подібно до святих апостолів та жон-мироносиць, у цю світлу великодню ніч звістімо ж радісне одкровення по всьому світові: «Христос Восересе із мертвих, смертю смерть поправши, і тим, що у гробах, життя дарувавши!»

З любов’ю у Воскреслому Христі

милістю Божою

+ ЄВЛОГІЙ,

ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ

Великдень 2012 року,

кафедральне місто Суми

 

Анонсы

Фотоальбомы