обращения епископа Евлогия

Різдвяне Послання 2009/2010 р.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

ЄПИСКОПА СУМСЬКОГО І ОХТИРСЬКОГО ЄВЛОГІЯ

чесним пастирям, боголюбивим інокам і всім вірним православним Сумської єпархії

 

Видев Зиждитель гиблема человека, руками егоже созда, приклонив небеса сходит, сего же от Девы Божественныя Чистыя, всего осуществует, воистинну воплощься, яко прославися. (Служба РіздваХристового. Канон на утрені, пісня1)

Улюблені у Господі, що воплотився «нас ради і нашого спасіння», отці, брати і сестри!

Знову Господь сподобив нас у нашому земному житті стати причетними до різдвяної радості та молитовно прославити нашого Спасителя, що прийняв людське єство для зцілення і відновлення людської природи, що постраждала від гріха. Тому ми «Странное Рождество видевше, устранимся  мира, ум на небеса преложше; сего бо ради высокий Бог на землю сниде, да нас к высоте привлечет»(Акафіст Пресвятій Богородиці, кондак 8).

Яка глибока думка міститься у цих богонатхненних словах! Бог зходить на землю, щоб нас, грішних людей, звести на небо. Свята Церква, споглядаючи це «Таинство странное…и преславное» (Утреня Різдва Христового, ірмос 9 пісні), співає: «Слава и хвала на земли рожденному и обожившему земнородных существо, Христу Богу нашему» (Утреня РіздваХристового, по 1-мустихослів’ї седален).

У цей святковий день ми спрямовуємо наші розчулені погляди до печери у місті Віфлеємі, в якій Бог Слово народився по людському єству від Пречистої Діви. Ми радіємо, усвідомлюючи у цій події наше спасіння від гріха, прокляття і смерті. Ми є спасенними через народження, земне життя, хресні страждання та воскресіння Сина Божого.

Від кожного з нас, дорогі брати і сестри, залежить сприйняття цього дару Божого – спасіння і засвоєння через віру, істинну, святу, православну Христову віру, і через життя у відповідності до віри. Лише тоді Господь увійде в наше серце, в наше життя, коли ми допустимо Його діяти в нас і здійснювати наше особисте спасіння. Для цього людині потрібно не лише визнавати Бога своїм Богом, але і покласти у Бозі істинно вічну мету свого життя. І тому єдиною вічною метою людського життя, напевне, може бути лише моральне вдосконалення людини у відповідності до вічного образу досконалого Отця.

Від усієї душі вітаю вас, улюблені, із найвеличнішим світоспасительним святом Різдва по плоті Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Нехай нинішнє наше торжество стане благословенням Божим для кожного православного християнина, для всіх, хто неухильно зберігає нашу святоотечеську віру. Молитовно бажаю милості Божої, благоденства кожній сім’ї та всьому нашому народу.

Нехай благословить народжене Богонемовля прийдешній 2010 рік, щоб він став часом нашого оновлення і піднесення по лестивці наших добро чинностей.

«Величаем Тя Живодавче Христе, нас ради ныне плотию рождшагося от Безневестныя и Пречистыя Девы Марии».

 

З любов’ю і благословенням

 

+ ЄВЛОГІЙ,

ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ

 

Різдво Христове

2009/2010 року,

кафедральне місто Суми

 

Анонсы

Фотоальбомы